OPOZORILO!

Na vseh poteh, ki jih je prizadel veter je potrebna previdnost zaradi možnosti padca obviselega drevja ali vej še posebno v vetrovnem vremenu!

Na prizadetem področju se bodo pospešeno izvajala gozdarska dela. Spoštujte opozorila osebja, ki izvaja dela!

Odprte poti in odseki:

• Cesta iz Podgorske ulice do parkirišča nad Kočo pri Jelenovem studencu je očiščena in odprta.

• Kalanova pot do Koče pri Jelenovem studencu je očiščena in odprta.

• Grajska pot do Fridrihštajna je očiščena in odprta, do koče je nekaj ovir na poti.

• Pot iz Grajske poti čez Mestni vrh do Kalanove poti je očiščena in odprta, na poti je nekaj ovir.

• Trimčkova planinska pot (Kočevje-Livoldski vrh-Fridrihštajn-Požgani hrib-»Grčina koča«-Grajska pot in naprej do koče oziroma Mestnega vrha je očiščena in odprta z nekaj ovirami oziroma obhodi.

• Planinska pot Gotenica-Goteniški Snežnik – Taborska stena je očiščena in odprta. Na poti je nekaj ovir.

• Očiščena in odprta je pot iz Goteniškega Snežnika do Medvedjaka žage.

• Planinska pot Taborska stena-Dragarji – Šajbnik – cestna baza je očiščena in odprta.

• Odprta je pot od cestne baze po cesti do spomenika bolnice in na Cerk ter do Firstovega Repa. Na vlaki od cestne baze proti Cerku oz. Firstovemu repu so v izvajanju gozdna dela.

• Planinska pot od Koč do Koče pri Jelenovem studenci je očiščena in odprta. Na poti je narejen in označen obhod pod Nagelbihlom.

• Očiščena in odprta je pot od Jasnice na Slovenski vrh

• Očiščena in odprta je pot iz Slovenske vasi na Slovenski vrh. Na poti je nekaj ovir.

• Očiščena in odprta je pot iz Štalcerjev do Livoldskega vrha

• Odprta je pot od Koče pri Jelenovem studencu do Eleonorine jame. Na odseku, ki je zaprt je označena pot po cesti mimo gozdarske koče.

Zaprte poti in odseki:

• Odsek iz vrha Požganega hriba proti Ledeni jami, na delu od vrha do prve vlake je zaradi podrtega drevja do nadaljnjega zaprt!

• Odsek iz vrha Nagelbihla v smeri koč je neprehoden in zaprt do prve vlake. Možen je obhod iz smeri Nagelbihla nazaj in po vlaki v smeri Koč.

• Odsek planinske poti od Mostne jame do gozdne ceste je neprehoden in zaprt.

• Planinska pot od ceste proti Eleonorini jami na Ledenik in Slovenski vrh je neprehodna in zaprta.