VRSTE ČLANSTVA, CENIK TER SEZNAM UGODNOSTI

Kategorije članstva

Priporočena članarina v €

A

polnoletna oseba - aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z največjim obsegom ugodnosti

55,00

A/ družinski popust

50,00

B

polnoletna oseba - aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z osnovnim obsegom ugodnosti

25,00

B/ družinski popust

20,00

B1

polnoletna oseba - oseba, starejša od 65 let z osnovnim obsegom ugodnosti

18,50

B/člani društev v tujini

vrsta članarine samo za člane zamejskih in drugih društev s sedežem izven Slovenije*

13,75

S+Š

srednješolec ali študent do vključno 26. leta starosti

16,00

S+Š/ družinski popust

12,80

P+O

predšolski ali osnovnošolski otrok in mladostnik

7,00

P+O/ družinski popust

5,60

OPP

oseba s posebnimi potrebami, brez poslovne sposobnosti

7,00

OPP/ družinski popust

5,60

B/člani društev v tujini je vrsta članarine samo za člane zamejskih planinskih društev in drugih društev s sedežem izven Slovenije, ki plačajo prispevek za PZS v višini 13,75 €, ugodnosti so z nekaterimi izjemami enake kot pri članarini B.

Tuji državljani, ki so člani slovenskih planinskih društev, imajo z upoštevanjem splošnih pogojev, na voljo vse vrste članarine, razen B/društva v tujini.

Trajanje članstva:
Članstvo traja od dneva včlanitve do 31. januarja naslednje leto. Za neprekinjeno zavarovanje, velja tudi za asistenco Coris v tujini, morajo člani poravnati članarino do 31. januarja naslednjega leta. Če člani poravnajo članarino po 1. februarju, začne zavarovanje teči ob polnoči naslednjega dne od dneva poravnane članarine.

Nabava znamkic za leto 2017:

Znamkice lahko nabavite v društveni pisarni TZO 16 A vsak torek od 17h do 19h, v koči PD pri Jelenovem studencu ob sobotah nedeljah in praznikih, na spletnem naslovu http:/clanarina.pzs.si/ in po 1.6.2017 tudi na PETROLU.

Več o članarini, članstvu, ugodnostih in popustih ...

Za ostale informacije se obrnite na: planinska-zveza@pzs.si